Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Sleva 5 % pro registrované

bonsai - Bobkový list - Vavřín vznešený (Laurus Nobilis) 238-M

Původ:Jeho původní zemí je Střední Asie, odkud se rozšířil do Středomoří.Výskyt ve volné přírodě:Ve volné přírodě dorůstá až do výšky 12 metrů jako statný stále zelený strom, roste však pomalu.
Odeslání poštou nebo vyzvednutí na prodejně
Zboží na obrázku je originál, nepoužíváme ilustrační fota

Popis:

Bonsaje v  našich podmínkách nejsou mrazuvzdorné, z toho důvodu je nutné na zimu přenést do bezmrazé místnosti. Pěstuje se zejména pro svoje stálezelené dekorativní aromatické listy.

Listy jsou vejčité, kožovité sytě zelené barvy na okrajích mírně zvlněné a jsou velmi aromatické. Květy, které jsou nenápadné a vyrůstají z paždí listů mají žlutou barvu a objevují se v červnu. Po odkvětu zůstávají černo fialové bobule. Ze semen, které se sklízejí na konci podzimu se ve Středomoří lisuje jedlý olej.

Mimo jiné je nepostradatelný v kuchyni což je jeden z hlavních důvodu, proč je pěstován v současnosti ne, jen pro svoji dekorativní podobu.

Jeho pěstování není náročné a je rovněž vhodný k řezu. Daří se mu jak na slunném stanovišti, tak i v polostínu. Zálivku od jara do podzimu snese hojnou včetně rosení listů. Substrát by měl být stále vlhký, ne však přemokřený. Přes zimu v období vegetačního klidu zálivku omezíme.  Během vegetace hnojíme v zimě vůbec.

Jako škůdci se mohou objevit štítěnky a červci.

Výška : 33 cm    Šířka : 20 cm