Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Sleva 5 % pro registrované

bonsai -fíkovník(Ficus carica) 192-M

Fíkovníky pochází z jihozápadní oblasti malé Asievýška: 36 cm / šířka: 20 cm
Odeslání poštou nebo vyzvednutí na prodejně
Zboží na obrázku je originál, nepoužíváme ilustrační fota
Původ: Jihozápadní oblast malé Asie
Fíkovníky jako bonsaje pěstujeme v propustném substrátu mírně zásaditém až neutrálním. Během vegetace dbáme na dostatečnou zálivku, zejména při tvorbě plodů!.V tomto období přihnojujeme ve 14-ti denních intervalech.
Fíkovníky velice dobře snáší řez, kkterým tyto bonsaje tvarujeme. V našich podmínkách pěstujeme fíkovníky od jara do podzimu venku na policích. Plody pak dozrávají od července až do pozdního podzimu. Na zimu tyto bonsaje přeneseme do chladných místností a "zimujeme" při teplotě 0-10°C.
Jelikož jsou opadavé, můžeme zimovat v úplné tmě, přičemž udržujeme substrát mírně vlhký. Máme-li možnost bonsaje takto zimovat, rostlina se nám v příštím veg.období odmění znovu krásnými plody.
Koncem února bonsaj přemístíme ze zimoviště do bytu, zvýšíme zálivku a začneme přihnojovat, aby brzy narašila a nasadila plody. V půlce května, kdy už nehrozí jarní mrazíky, přeneseme bonsaj ven na polici.

výška: 36 cm / šířka: 20 cm