Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Sleva 5 % pro registrované

bonsai - fikus retusa (ficus retusa) 115-P

Stále zelená bonsaj, která ve své domovině dorůstá impozantních rozměrů. Má drobné kožovité zelené nebo panašované listy.......výška: 30 cm / šířka: 20 cm
Odeslání poštou nebo vyzvednutí na prodejně
Zboží na obrázku je originál, nepoužíváme ilustrační fota

Původ: Tropická a subtropická Asie

Popis bonsaje: Stále zelená bonsaj, která ve své domovině dorůstá impozantních rozměrů. Má drobné kožovité zelené nebo panašované listy. Při poranění vytéká bílá tekutina – latex.

Poloha: Fíkusy umístíme na světlém místě u okna. Důležité je aby bonsaj nebyla vystavena průvanu a chladu na kořeny. Reaguje shazováním listů. V tomto případě musíme snížit zálivku, aby neuhnily kořeny. Bonsaj snese spíše méně světla než místo u větracího okna.

Zalévání bonsaje: V létě vydatná, v zimě omezená. Pro zalévání volíme odstátou vodu. Prospěšné je mlžení, neboť bonsaj vyžaduje vyšší vzdušnou vlhkost.

Hnojení bonsaje: Pro podporu růstu hnojíme dusíkatými hnojivy 2x za měsíc.

Tvarování bonsaje: Můžeme zaštipovat, seřezávat do starého dřeva na 2-3 listy nebo i drátovat do požadovaných tvarů. Dráty musíme čas od času kontrolovat, neboť zarůstají do kůry.

Rozmnožování bonsaje: Řízkováním po celý rok na teplé množárně.

Choroby a škůdci: Rostliny napadají puklice nebo vlnatka, na mladých listech se objevuje i mšice.

výška: 30 cm / šířka: 20 cm

K této bonsaji doporučujeme:

hnojivo - Osmocote

Malé žluté kuličky se nasypou do několika otvorů, které si vytvoříte třeba tužkou kolem rostliny. Jedna aplikace zajistí potřebný přísun živin po dobu 1/2 roku. 1 balení = 5g

20 Kč
Odeslání poštou nebo vyzvednutí na prodejně