Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Sleva 5 % pro registrované

bonsai - fikus retusa (ficus retusa) 227-M

Stále zelený strom, který ve své domovině dorůstá impozantních rozměrů. Má drobné kožovité zelené nebo panašované listy...výška: 46 cm / šířka: 25 cm
Odeslání poštou nebo vyzvednutí na prodejně
Zboží na obrázku je originál, nepoužíváme ilustrační fota
Původ: Tropická a subtropická Asie

Popis: Stále zelený strom, který ve své domovině dorůstá impozantních rozměrů. Má drobné kožovité zelené nebo panašované listy. Při poranění vytéká bílá tekutina – latex.

Poloha: Fíkusy umístíme na světlém místě u okna. Důležité je aby rostlina nebyla vystavena průvanu a chladu na kořeny. Reaguje shazováním listů. V tomto případě musíme snížit zálivku, aby neuhnily kořeny. Spíše snese méně světla než místo u větracího okna.

Zalévání: V létě vydatná, v zimě omezená. Pro zalévání volíme odstátou vodu. Prospěšné je mlžení, neboť rostlina vyžaduje vyšší vzdušnou vlhkost.

Hnojení: Pro podporu růstu hnojíme dusíkatými hnojivy 2x za měsíc.

Tvarování: Můžeme zaštipovat, seřezávat do starého dřeva na 2-3 listy nebo i drátovat do požadovaných tvarů. Dráty musíme čas od času kontrolovat, neboť zarůstají do kůry.

Rozmnožování: Řízkováním po celý rok na teplé množárně.

Choroby a škůdci: Rostliny napadají puklice nebo vlnatka, na mladých listech se objevuje i mšice.

výška: 46 cm / šířka: 25 cm