Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Sleva 5 % pro registrované

bonsai - japonská myrta - Cuphea hyssopifolia-18-M

Původ:Pochází ze StředomoříVýskyt ve volné přírodě:Ve volné přírodě ji celoročně nenajdeme vzhledem k tomu, že při pěstování venku vydrží pouze jako nádobová, nebo záhonová letnička. V zahraničí díky teplejšímu podnebí je možný růst i v exteriéru.výška: 40 cm / šířka:30 cm
Odeslání poštou nebo vyzvednutí na prodejně
Zboží na obrázku je originál, nepoužíváme ilustrační fota

Popis:

Nízký stálezelený keř v misce dorůstá do 60 - 70 cm, čím starší myrta je, tím je její stonek dřevnatější.   Na rozdíl od klasické myrtyjsou její větve křehké, špatně se tvarují. Z tohoto důvodu se většinou zapěstovávají ve stylu "koště"

Listy jsou lesklé a její květy začínají těšit od velmi brzkého jara (často už v březnu) do pozdního léta. Květy jsou malé, aromaticky vonící fialové nebo bílé barvy. Odkvetlé květy je potřeba pravidelně odstraňovat.

I jako pokojovou bonsaj ji můžeme pěstovat venku. Japonskou myrtu umísťujeme ven od poloviny května. Je velmi odolná, dobře snáší slunečné místo, také i polostín, bez slunečního záření neporoste. Přes léto snese i poměrně vysoké teploty.
Během vegetačního období ji zaléváme měkkou, nejlépe dešťovou vodou. Zálivka by měla být pravidelná a vydatná. Pozor ovšem na přemokření na to stejně jako na vysušení kořenového balu myrta reaguje opadáním lístků. V období duben-květen přihnojujeme běžným tekutým hnojivem každý druhý týden s mírným obsahem dusíku.

Mladým rostlinám vyhovují lehčí půdy, starším jílovité těžší, můžeme použít klasický substrát pro pokojové rostliny s přídavkem rašeliny, kompostu, listovky a písku. Mladé rostliny přesazujeme každý rok, starší jednou za 2-3 roky. Na zimu ji přemisťujme do interiéru, jakmile začnou teploty klesat pod 10 stupňů.
Myrta přezimuje při běžné pokojové teplotě. V zimním období se může zálivka omezit na minimum s hnojením jednou do měsíce.

Ze škůdců u myrty nejčastěji najdeme třásněnky, mšice, svilušky.výška: 40 cm / šířka:30 cm