Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Sleva 5 % pro registrované

bonsai - jinan dvoulaločný (ginko biloba) 773-M

Pěstuje se po celém světe jako okrasný strom. V Japonsku je spojován s posvátnými místy a často se nachází poblíž budhistických chrámů.výška: 48 cm / šířka: 30 cm
Odeslání poštou nebo vyzvednutí na prodejně
Zboží na obrázku je originál, nepoužíváme ilustrační fota

Jinan je pomalu rostoucí strom dorůstající do výšky až 35 metrů s kmenem o průměru 3-4 metry. Kůra kmene je šedá u starých stromů široce brázditá. Koruna je hranatá u mladých stromů je koruna pravidelná oproti starším jinanům. Větve rostou téměř vodorovně a jsou odolné vůči sněhu i větru.

Listy jsou řapíkaté, jasně zelené, dvoulaločné (ve tvaru srdce) s výrazným žilkováním. Průměr listů se pohybuje od 6-9 centimetrů. Z vrchní strany mohou být listy tmavší oproti spodní straně. Listy během podzimu změní barvu na krásně zlatavou a poté postupně opadá. Bonsaje z jinanů jsou velmi oblíbeny právě pro své netradičně tvarované listy a nádherné zbarvení listu v podzimním období.

Nesnáší přemokřenou půdu a trvalý stín. Vyhovuje mu teplejší stanoviště s propustnou humózní půdou. V podstatě snáší jakékoliv podmínky. Je velmi odolný i proti vzdušnému znečistění, vysokým teplotám a snese i mrazy přes -20 stupňů. Netrpí na závažné choroby a škůdce. Nejčastěji jej můžeme spatřit v parcích, kde jsou pěstovány převážně samčí rostliny jejichž oplodí semen silně zapáchá po fekáliích a v době květu je jejich pyl silně alergenní. Produktem samičích rostlin je „plod“ o velikosti třešně jejichž dužina sice také silně zapáchá, ale semena jsou jedlá. 
Hnojení bonsaje: Dvakrát měsíčně od jara do poloviny léta.
Tvarování bonsaje: Nové letorosty prořezávejte dvakrát za vegetační období, na jaře a koncem léta. Pokud možno vyhněte se drátování, protože na měkké kůře zanechává stopy.výška: 48 cm / šířka: 30 cm