Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Sleva 5 % pro registrované

bonsai - olivovník evropský (Olea europaea sylvestris) 764-M

Původ:Olivovník je neopadavý strom pocházející původně z Iránu. Dnes je olivovník rozšířen v Africe, Středomoří, Jižní a Střední Americe, především v Mexiku a Peru.
Odeslání poštou nebo vyzvednutí na prodejně
Zboží na obrázku je originál, nepoužíváme ilustrační fota

Popis:

Olivovník je šedozelený keř nebo strom s velmi hlubokým kořenovým systémem dorůstající do výšky 5-10 metrů. .Koruna olivovníku je hustá se stříbrošedými listy. Listy jsou elipsovité až kopinaté, z vrchní strany jsou matně tmavozelené až šedozelené. Ze spodní jsou listy šedo bílé, nebo hnědavě bílé chlupaté.

Květy jsou drobné velmi intenzivně vonící žluto bílé barvy. Doba kvetení olivovníku je na přelomu dubna a května. Plodem je známá oliva s využitím v kosmetice, lékařství a gastronomii.

 Substrát pro  pěstování bonsají je velmi snadné namíchat, a to směsí kypré zeminy a písku v poměru 1:1 a kvalitní drenáže nebo do čisté akadamy.

Sucho a teplo jsou přirozené podmínky, chráněné a teplé stanoviště je optimální.

Vydatné zalévaní nemá moc rád postačí občasné zalévání.  Bonsaje z olivovníků nesnáší v našich podmínkách mrazy. Pro přezimování je vhodná teplota kolem 10 stupňů. Potřebu vody na olivovníku poznáme svinutými listy. Vydrží téměř pouštní podmínky, nicméně přesuny z místnosti ven, a naopak mohou být doprovázeny částečným opadáním listů. Stejně reaguje i na přelití.
Dobře snáší tvarování, větve jsou pevné a pružné.výška: 6 cm / šířka: 24 cm