Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Sleva 5 % pro registrované

bonsai -Tamarind Indický (Tamarindus Indica) - Tamaryšek (č.84)

Původ:Jako domovina tamaryšku jsou považovány sušší oblasti subsaharské Afriky. V současné době je pěstován převážně v Indii a také v tropech celého světa.Výskyt ve volné přírodě:Ve volné přírodě v oblastech s obdobími sucha se mu daří, protože je přizpůsoben růstu na chudých půdách, na savanách, kde může dorůstat až do výšky 10 až 15, výjimečně až 25 metrů. V tropech je pěstován jako okrasná stínící dřevina. Jsou známy 150 až 200 let staré exempláře. V oblastech s dešti a lijáky neprospívá.
Odeslání poštou nebo vyzvednutí na prodejně
Zboží na obrázku je originál, nepoužíváme ilustrační fota

Popis:

Tamarind Indický je stále zelený nebo polo opadavý strom z čeledi motýlokvětých. Při jeho výšce ve volné přírodě 10–15 metrů kmen dosahuje průměru 30 až 50 cm.

Listy tamaryšku jsou umístěny sudospeřeně (podobné akátu). Vrchní strana listů je tmavě zelená v kontrastu se světlejší spodní stranou. Na listech je zajímavé to, že se v noci sklápějí.

Květy jsou drobné stopkaté, které kvetou ve skupinách po 10 až 15. Plody tamaryšku jsou dřevnaté, hrbolaté jakoby zaškrcené prohnuté lusky.

Lusky obsahující jádra jsou obklopeny červenohnědou až černou kašovitou dření, která má sladkokyselou chuť s vysokou cukernatostí připomínající chuť fíků, sušených švestek nebo vína.

V našich podmínkách lze tamaryšek úspěšně pěstovat jako bonsaj. Nicméně při domácím pěstování se plodů nedočkáme.

Stanoviště tamaryšku vyhovují teplá a slunečná s kyprou písčitohlinitou půdou. Tamaryšek zaléváme pravidelně odstátou vodou, u mladých rostlin dáváme pozor jak na přelití, tak naopak na přeschnutí substrátu.Výška: 32 cm      šířka: 25 cm