Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Sleva 5 % pro registrované

bonsai - tis (taxus baccata) 14 - M

Tis patří mezi nejhezčí vždyzelené jehličnaté bonsaje. Pomalu rostoucí bonsaj patří k neodolnějším v našich podmínkách.Výška : 42 cm šířka : 34 cm
Odeslání poštou nebo vyzvednutí na prodejně
Zboží na obrázku je originál, nepoužíváme ilustrační fota

Popis:

Tis je stálezelený na pohled díky příliš tmavě zelené barvě jeho jehlic zasmušilý keř nebo strom podle druhu dorůstající od 50 cm do výjimečných 20 metrů. Je velmi odolný, dlouhověký a velmi pomalu rostoucí. Tis díky jeho pomalému tempu růstu za rok v obvodu naroste sotva o dva milimetry může přežít až 20 generací. Jako jediná dřevina mezi jehličnany dobře snese silný řez jednou do roka na konci června. Tis jako bonsaj  se dá dobře tvarovat a jeho pomalý růst je nápomocný při udržení tvarovacího sestřihu po mnoho let. Je vhodným „materiálem“ pro všechny  pěstované styly.

Koruna tisu může být kulovitá, kuželovitá nebo rozložitá. Borka je červenohnědá nebo šedá šupinatá působící jakoby „sedřená“ z kůže. Větve rostou nepravidelně a střídavě. Tmavě zelené kožovité jehlice 1 až 4 cm dlouhé, 2 až 3 mm široké jsou spirálovitě uspořádány ve dvou řadách. Plodem tisu po odkvětu (březen až duben), je semeno obklopené červenou dužinou, která jako jediná na tisu není jedovatá.

Nároky tisu na světlo jsou minimální, snese i umístění v plném stínu, nejraději má ale polostín. Zeminu má rád humózní, propustnou, dobře zásobenou živinami a vlhkou. Při přemokření zeminy může docházet k uhnívání kořenů. Netrpí chorobami, škůdci a klimatické podmínky díky mrazuvzdornosti snáší také velmi dobře.Výška :  42 cm    šířka :  34 cm