Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Sleva 5 % pro registrované

Drmek obecný-(Vitex agnus-castus) 343-M

Původ:Domovinou této hluchavkovité rostliny jsou teplejší oblasti Asie a středomořské oblasti od Kavkazu až po Malou Asii.
Odeslání poštou nebo vyzvednutí na prodejně
Zboží na obrázku je originál, nepoužíváme ilustrační fota

Popis:

Drmek obecný též znám jako mnišský pepř se v našich klimatických podmínkách dá pěstovat pouze jako nádobová rostlina, je velmi citlivý na mráz. Je to až 6 metrů vysoký opadavý strom nebo keř, který je málo rozvětvený. Opadavé listy jsou vstřícné řapíkaté, složené z 5-7 drobných lístků až 10 cm dlouhých. Řapíkaté aromatické listy z vrchní strany zelené vespod bílé plstnaté. Modrých výjimečně bledě růžových květů uspořádaných do koncových květenství se dočkáme v období od srpna do října. Plodem, jež se sbírají na podzim jsou aromatické plody, které se suší. Mají velikost zrn pepře tmavohnědé až černé barvy rozmělněné připomínají vůní šalvěj. Půdu preferuje humózní a propustnou. Co se týče umístění, nemusíme se bát drmek během letních měsíců vystavit plnému slunci s dostatečnou zálivkou hnojení provádíme dvakrát do měsíce. V době vegetačního klidu přezimuje v bezmrazé místnosti s omezením zálivky (pozor na přeschnutí substrátu). Drmek je hojně využíván jako prostředek k tlumení hormonálních poruch u žen. V homeopatii se užívá při depresích, sexuální slabosti impotenci.

 

Výška :   47 cm    Šířka   :   50 cm