Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Sleva 5 % pro registrované

Loropetalum (Loropetalum chinense 'Black Pearl') 144-M

Původ:Domovinou tohoto keře jsou Japonsko, Čína a BarmaVýskyt ve volné přírodě:Ve volné přírodě je výskyt omezen odolností proti mrazu, a to maximálně do – 10 °C na oblasti s mírným podnebím.
Vyprodáno
Vyberte si prosím podobné zboží ze stejné kategorie: Venkovní bonsaje
Zboží na obrázku je originál, nepoužíváme ilustrační fota

Popis:

Loropetalum je stálezelený kompaktní keř středního růstu až 1,5 metru vysoký a široký. Velmi dobře snáší tvarování pro udržitelnou výšku a šířku tudíž vhodný pro pěstování jako bonsaj. Vzhledem k citlivosti na mráz je vhodné loropetalum pěstovat jako bonsaj , kterou na podzim přemístíme do bezmrazé světlé a chladné místnosti.

Loropetalum je ozdobou každé zahrady pro svou nádhernou a jedinečnou barvu oválných 3-6 cm dlouhých listů. Černo-fialové neopadavé atraktivní listy zkrášlí v období od února do dubna tmavě růžové voňavé květy. Tyto květy ve tvaru pavouka s dlouhými okvětními lístky spolu s nezvyklou barvou listů jsou opravdovým skvostem. Vzhledem k době kvetení jsou květy velmi atraktivní pro pyl a nektar u včel a motýlů. Stanoviště preferuje na plném slunci až polostín vždy chráněné před chladným větrem s pravidelným přihnojováním a zálivkou. Pěstujeme v úrodné humosní dobře propustném kyselém substrátu. Kořenový systém je pří dlouhodobém přemokření náchylný k hnilobám.
Výška : 36 cm    Šířka : 35 cm