Mykorhizní přípravky pro bonsaje

Chystáte se přesazovat Vaše bonsaje?

Máme tu pro Vás novinky – mikorhizní přípravky, přírodní dlouhodobě působící hnojivo a půdní kondicionery. Všechny tyto prostředky Vám velmi usnadní a zaručí bezpečné přesazení Vašich bonsají.


Mykorhizní přípravek ECTOVIT®

Přípravek je vhodný pro:
Jehličnaté dřeviny, např. borovice, smrk, jedle, douglaska, jedlovec, modřín, cedr aj. Některé listnaté dřeviny, např. buk, dub, lípa, habr, líska, kaštanovník, olše, bříza, topol, vrba aj.

Nevhodný pro:
Okrasné jehličnany, např. Thuja, Taxus (tis), Juniperus (jalovec), Cupressus (cypřiš), Araucaria, Gingko, Sequoia, většinu ovocných a okrasných stromů a keřů. Pro tyto dřeviny použijte přípravek SYMBIVIT®. Pro vřesovcovité rostliny (vřesy, azalky, borůvky, rododendrony aj.) použijte přípravek RHODOVIT®.


Mykorhizní přípravek RHODOVIT®

Přípravek je vhodný pro:
Všechny vřesovcovité rostliny, především rododendrony, azalky, vřesy,

Nevhodný pro:
Květiny, pokojové rostliny, ovocné stromy, olivovníky, palmy, trávy, některé okrasné jehličnany a většinu listnatých stromů a keřů. Tro tyto rostliny použijte přípravek SYMBIVIT®. Pro jehličnany, např. borovici, smrk, jedli a některé listnaté dřeviny (buk, dub, bříza aj.) použijte přípravek ECTOVIT®.

Výhody použití:
  • zlepšení výživy, růstu a zdravotního stavu bonsají
  • snížení mortality po přesazení
  • výrazně snížená potřeba zálivky a hnojení
  • zvýšení odolnosti bonsají vůči stresu (sucho, přesazení aj.)

Dávkovaní a aplikace (HOBBY balení):
Vysypte obsah sáčku A do 5 litrů vody, přidejte obsah sáčku B (obr.1). Po důkladném promíchání vznikne kašovitá směs, do které se namáčí kořeny tak, aby směs pokryla celý povrch kořenového systému (obr. 2). Bonsaje přesazujeme ihned po namočení (obr. 3).

Síť podhoubí zvětšuje aktivní povrch kořene pro příjem živin až 700x.
Přírodní dlouhodobě působící hnojivo CONAVIT®

Kompletně přírodní, pomalu rozpustné hnojivo s dlouhodobým účinkem


Jak funguje?
CONAVIT® je produkt speciálně vyvinutý pro ekologické pěstování rostlin. Díky svému 100% přírodnímu složení poskytuje efektivní a ekologický způsob výživy rostlin. Neobsahuje žádné syntetické sloučeniny nebo produkty chemického průmyslu, nezanechává toxické ani jinak škodlivé zbytky v půdě a neznečišťuje podzemní vodu.

Conavit® je pomalu rozpustné hnojivo. Obsažené živiny jsou tedy rostlině dodávány postupně v průběhu cca 3 let, na rozdíl od konvenčních hnojiv, která jsou obvykle vyplavena srážkovou vodou a je nutná jejich opětovná aplikace.

Dávkovaní a aplikace:
Přípravek vmíchejte do přesazovacího substrátu v dávce 3-4 kg na 1m3 objemu substrátu.

Doplňující informace:
Nejlepší účinek má CONAVIT® v kombinaci s přípravky, obsahujícími mykorhizní houby, které jsou velmi účinné při získávání živin obsažených v pomalu rozpustném hnojivu a při jejich přenosu k bonsaji. Tyto půdní houby zvětšují kořenový systém a zajišťují lepší přenos vody a živin z půdy do kořenů rostlin. Podle druhu rostliny můžete použít mykorhizní přípravky SYMBIVIT®, ECTOVIT® nebo RHODOVIT®.


Půdní kondicionér PLANTASORB®

Přípravek zadržující půdní vlhkost

Jak funguje?
Plantasorb® je přípravek pro udržování vody v substrátu a její uvolnění pro potřeby rostlin. Pomáhá rostlinám přežívat období sucha. V případě nadbytku vody v půdě je přípravek Plantasorb® schopen tuto vodu zadržet a následně ji poskytnout rostlině, když okolní půda vyschne. To je dáno vysokou retenční schopností složek obsažených v přípravku Plantasorb®.

Výhody použití:
  • Zlepšení růstu a vitality rostlin
  • Vysoká odolnost proti stresu z nedostatku vody
  • Úspora vody při zalévání
  • Lepší provzdušnění substrátu

Dávkovaní a aplikace:
Přípravek vmíchejte do přesazovacího substrátu v dávce 3-4 kg na 1m3 objemu substrátu.

Doplňující informace:
Největší účinek má Plantasorb® v kombinaci s mykorhizními přípravky SYMBIVIT®, ECTOVIT® nebo RHODOVIT®. Mykorhizní houby zvětšují kořenový systém a zajišťují lepší přenos vody a živin z půdy do kořenů rostlin.