Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Sleva 5 % pro registrované

Citrus, lilek nebo bororvice

citrusVe světě bonsají nejsou hranice, takže pokud hledáte opravdu výjimečný kousek, podívejte se na naši nabídku opravdu originálních druhů.


Opravdu neotřelým a jedinečným kouskem je bonsaj citrusu, která nejen nádherně voní, ale je schopna se obsypat malými citrusovými plody.

Výška nabízené bonsaje je 63 cm a šířka 39 cm. (obrázek vpravo)


borovice
Další neobvyklou variantou je vidět v interiéru jehličnan. Tato alepská borovice (pinus halapensis) je jediný druh, který lze pěstovat v pokojových podmínkách po celý rok. V létě ji vyhovuje postavení na slunce, v zimě zase vytopený pokoj. Ani na zálivku není náročná. Zalévání je potřeba sice pravidelně, ale dobře zvládne i dlouhodobé proschnutí kořenů.

Borovice alepská - výška 45 cm / šířka 28 cm (obrázek nahoře)

Nádherně kvetoucí a vonící bonsají pěstovanou v pokojových podmínkách je Tamarind (obrázek vlevo - výška 66 cm / šířka 60 cm)

lilektamarind
Tamarind má krásné plody v podobě velkých, víc jak 10 cm, zahnutých, velkých lusků. Původem této rostliny je Indie, kde roste jako stálezelený strom.


Další kvetoucí bonsají je Lilek (solanum rantonnettii), nazývaný jako hořcový stromek. Zvládne chlad zimy, ne však mráz a v létě uvítá sluneční svit.

Pravidlem u této bonsaje je, čím více ji stříháte, tím více kvete.


 

Zpět na výpis novinek