Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Sleva 5 % pro registrované

Jilm čínský

jilmJilm čínský (lat. Ulmus Parvifolia) naleznete v Asii jako vzrostlý strom o velikosti 15 - 20 m. Tato subtropická dřevina však může dělat nádhernou dominantu i u Vás doma.

Jelikož je jilm náchylný na chlad v zimě, jedná se o pokojovou rostlinu a malými střídavými pilovitými lístky. Při teplotě okolo 0°C však pouze opadá listí, které na jaře znova obroste. Zalévání během roku se liší. V létě vyžaduje dostatečnou zálivku, v zimě záleží v jakých teplotních podmínkách se vyskytuje. Je dobré rostlinu umístit na vzdušné a prosvětlené místo.

Jilm čínský je poměrně odolný na choroby, v létě je náchylnější na výskyt molic.

Díky bujnému růstu je tvarování poměrně jednoduché a lze tak zkracovat i starší dřevnaté části, které znovu obrostou. Nově vzrostlé výhonky se zkracují za 2 - 3 listem.

Hnojiva je dobré přidávat každých 14 dní v hlavním vegetačním období.

Pokud chcete již nádherně vzrostlou rostlinu, můžete si vybrat variantu rozrostlou do výšky 50 cm a šířky 36 cm. (viz obrázek nahoře).

jilm
Druhá nádherně vzrostlá varianta do výšky 50 cm a šířky 38 cm. (viz obrázek vlevo)
jilm cinsky

Pokud hledáte mladší a méně vzrostou variantu jilmu čínského nabízíme o velikosti 30 x 20 cm. (viz obrázek vpravo).

K bonsajím doporučujeme koupit i hnojivo nebo granule z rostlinné pryskyřice (osmocote), které zajistí dodání potřebných živin až na dobu půl roku.

Veškeré pomůcky k úpravě bonsají naleznete v jednotlivých kategoriích v levém menu.


Všechny nabízené druhy pokojových bonsají naleznete zde.

 

Zpět na výpis novinek