Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Sleva 5 % pro registrované

LEDEN A BONSAJE

Měsíc leden bývá zpravidla v našich podmínkách velmi studený. Zazimované bonsaje jsou ve stádiu „nejhlubšího spánku“.

Pokud nám to počasí dovolí můžeme ale začít s tvarováním listnáčů z domácích dřevin. Bonsai přeneseme do vytápěné místnosti a po rozmrznutí se můžeme pustit do „vydrátování“ koruny stromu bonsaje. V místnosti necháváme bonsai pouze na dobu nezbytně nutnou. Při delším pobytu v místnosti hrozí „narašení „ bonsaje! S jejich přesazením je lépe počkat až do druhé poloviny března.

Měli bychom si určit, které bonsaje přesadíme a připravit si misky k jednotlivým bonsajím „na míru“.
Pokud zimujeme bonsaje v miskách , je dobré přihrnovat sníh. Bonsaje budou potřebovat při jarním oteplování vláhu. Ve většině případů nám stromy v zimních měsících nezmrznou, ale při jarním oteplování uschnou, protože u nich dochází k odpařování vody (transpiraci).

Péče o pokojové bonsaje v tomto období bývá individuální od druhou a podmínek. Máme letitou zkušenost, že velký fikus retusa v „obývákové“ teplotě ze dvou třetin opadá a ten stejný při „teplotě“ 5 st. neshodí ani lístek. V květnu pak provedeme kompletní odlistění. Za krátký čas opět krásně „obroste“ a zůstane na plném slunci až do října! Pokojové bonsaje nezapomínáme čas od času otáčet, protože by se mohl při nedostatku světla v tomto období projevit efekt „kraje lesa“. Z jedné strany krásně obrostlé a z druhé „holé“.

Zpět na výpis novinek