Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Sleva 5 % pro registrované

Pokojové stálezelené bonsaje

Zima je dlouhá a než se nám venku zazelenají stromy, bude to ještě chvíli trvat. Přineste si tedy trochu té zeleně přímo do Vašeho domu nebo bytu. Pokojové bonsaje snášejí zimu maximálně okolo 15°C, takže vydrží i Váš pobyt na dovolené, když vypnete topení.

fuki
Jednou takovou je bonsaj čaje fuki (carmona microphylla). Jedná se o stále zelenou bonsaj s tmavě zelenými listy.  Tato bonsaj je poměrně vybíravá na místo, potřebuje dostatek světa, ale nesnáší průvan a sálavé teplo u radiátoru. V létě je dobré ji umístit do polostínu. Zálivka je také náročná - nesnese přemokření, ani přesušení. Odměnou za péči a starost jsou lesklé listy, malé bílé květy a zelené bobule, které časem přejdou do červené barvy.
 
Na obrázku vpravo - výška 58 cm / šířka 30 cm.

fuki
Na obrázku nahoře méně vzrostlá varianta - výška 26 cm / šířka 22 cm.


segrecieDalší stálezelenou pokojovou rostlinou je keř segrecie čajové (segretia thea). Stejně jako čaj fuki se může chlubit v létě malými bílými květy, které postupně dozrávají, až se promění v malé modré bobule. V zimě snese teploty ještě o trochu nižší - okolo 12 - 18°C. V létě zas teploty okolo 18 - 24°C a vysokou vlhkost půdy.

Na obrázku vlevo keř segrecie čajové - výška 30 cm / šířka 18 cm

Hnojení keře je doporučováno odlišně v průběhu roku. V letních měsících 1x za 14 dní v zimních měsících postačí hnojení 1x za měsíc.

 

Zpět na výpis novinek