Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Sleva 5 % pro registrované

Zimování venkovních bonsají

Zimování venkovních bonsají je závislé na nadmořské výšce, velikosti sbírky bonsají, na vývoji počasí v daném regionu, období a mnoha dalších okolnostech. V našich podmínkách přistupujeme k zimování bonsají koncem měsíce října a během listopadu.

Pro zimování některých bonsají vyžadujících teploty +5 až -10 je optimální chladná místnost (veranda, garáž, vzdušný sklep aj.). Listnaté stromky, které opadávají mohou být ve tmě, stále zelené bonsaje potřebují místnost s oknem. Nezapomínáme na zálivku bonsaje cca jednou týdně! Pokud takovou možnost nemáme, zimujeme bonsai venku. Pokud máme dobrou (mrazuvzdornou) keramiku poskládáme bonsaje těsně vedle sebe a misky téměř až po "korunky" stromů zahrneme rašelinou. Pokud nemáme ani tuto možnost zimujeme bonsai v krabici na balkoně. Bonsaje vložíme do kartonu a zahrneme rašelinou, listím, slámou atd. Vždy však nesmíme zapomenout na vydatnou zálivku.

Během zimy přihrnujeme sníh aby bonsaje měly dostatek vláhy. V našich podmínkách venkovní bonsaje většinou přečkají mrazivou zimu, ale v mnoha případech, kvůli nedostatku vláhy uschnou. Proto hned při zvýšení teplot (jarní oblevy) bonsaje zaléváme.


Zpět na výpis novinek