Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Sleva 5 % pro registrované

Okrasné zahrady


Jakmile dostavíme dům, často přichází otázka co se zahradou. Okrasné zahrady reprezentují okolí, ve kterém bydlíme. Okrasná zahrada musí obsahovat prvky, které jsou unikátní svou zajímavostí – můžeme do okrasné zahrady zařadit např. okrasná jezírka, vodopády, skalky, neobvykle řešený závlahový systém, biotopy, fontány, cestičky z kačírku, suché zídky, zahradní brány, pergoly, zahradní osvětlení apod. Navrhnout a dobře vyřešit fungování okrasné zahrady bývá kolikrát nesnadným úkolem pro jejich tvůrce. Vytvoření dokonalé okrasné zahrady se proto stává uměním – okrasná zahrada pak uměleckým dílem.
více v kategorii okrasné zahrady fotogalerie

V okrasné zahradě, jako uměleckému dílu se dává volnost stromům, prostor motýlům, místo květinám, aby si jeho pozorovatel mohl užívat krásu a tajemno okrasné zahrady plnými doušky.
Důležitým faktorem při tvorbě okrasné zahrady je klást důraz na představu majitele. Nekladou se meze fantazii, je v zájmu dívat se na osobnost majitele a podle ní se snažit vytvořit takovou okrasnou zahradu, která nemá omezený prostor, protože člověk by se sám měl rozhodnout, kam chce jít a co chce ve své okrasné zahradě spatřit a co dělat. Neméně důležitým úkolem pro tvůrce okrasné zahrady je správně rozvrhnout plochu a prostor okrasné zahrady, abychom cítili všechny vzájemné vztahy a souvislosti mezi jejími prvky. Člověk by měl okrasnou zahradou procházet, přemýšlet v ní a objevovat dosud neobjevené, aby byl splněn účel okrasné zahrady.
Při navrhování okrasné zahrady je nutno počítat se střídáním ročních období a rostliny proto přizpůsobit tomu, aby v každém ročním období vypadala zahrada pěkně. A především by se měly respektovat terénní podmínky, zda se okrasné zahrady budou nacházet v rovině nebo ve svahu.
 
více v kategorii okrasné zahrady fotogalerie

Okrasné zahrady by v každém případě měly obsahovat neobvyklé a zajímavé podněty, které jsou zobrazovány tzv. nezastřešené, nikoli však úplně holé. Je kladen vysoký důraz na detail živých i neživých prvků – tzn. jejich uspořádání, texturu, barvu a strukturu okrasné zahrady. Dřeviny jsou základním prvkem okrasných zahrad a parků. Umožňují nám prožívat všechny změny probíhající v přírodě v měnících se ročních období. Vlastní dům se zahradou bývá snem mnoha lidí a představy o jejím rozložení a uspořádání jsou velmi různé, proto i každá okrasná zahrada vypadá zcela jinak. Okrasné zahrady by měly svým výrazem neustále upoutávat svou pozornost ať už na jaře, v létě, na podzim či v zimě.

Více o projekci a realizaci okrasných zahrad najdete v kategorii okrasné zahrady projekty a realizace
 
 


Zaujali vás okrasné zahrady? Chcete se dozvědět více informací o okrasných zahradách?
Neváhejte a vyplňte přiložený formulář, následně vás budeme kontaktovat.