Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Sleva 5 % pro registrované

Rozmarýn lékařský (Rosmarinus officinalis (č.215-M)

Původ:Původem pochází ze Středomoří, jeho pěstování je možné také v Anglii, Mexiku, východní Evropa a téměř celá Střední Evropa.Výskyt ve volné přírodě:Ve své domovině (Středomoří) dorůstá až do 2 metrů, naše klimatické podmínky nesnáší a vymrzá.
Odeslání poštou nebo vyzvednutí na prodejně
Zboží na obrázku je originál, nepoužíváme ilustrační fota

Popis:

Růst rozmarýnu je buď keříkovitý, nebo převislý. Podobně jako jiné rostliny ze středomoří těžko snáší zimní počasí, je nutné rozmarýn jako bonsaj v zimním období přemisťovat na chladné bezmrazé a světlé stanoviště.

Zálivka v zimním období je mírná, nicméně by nikdy přes zimu neměla zemina zcela vyschnout, a naopak nemělo by docházet k přemokření substrátu. Během vegetace je zálivku dobré provádět pravidelně

Bonsaje rozmarýnu pěstujeme na slunném místě, v létě na terase nebo balkoně, v zimě za oknem. Na jaře je možno rozmarýn i s nádobou přemístit do zahrady na slunné stanoviště. V našich podmínkách ovšem nedoroste do výšky 2 metrů.

Listy rozmarýnu jsou úzké, aromatické z vrchu tmavé a lesklé, ze spodní strany šedé. Listy rozmarýnu k sušení je dobré sklízet v době květu, kdy obsahují nejvíce silic. Období kvetení připadá na pozdní jaro až ranné léto. Květy jsou bílé, nachové až modré. Květenství má 5 až 10 květů.

Výška :   36 cm    Šířka : 25 cm