Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Sleva 5 % pro registrované

Symbivit 150g - Mykorhizní přípravek pro bonsaje - 604

Přípravek je vhodný pro: Většinu okrasných jehličnanů, např. rod Thuja, Taxus (tis), Juniperus (jalovec), Cupressus (cypřiš)...
Vyprodáno
Vyberte si prosím podobné zboží ze stejné kategorie: mykorhizní přípravky
Zboží na obrázku je originál, nepoužíváme ilustrační fota
Přípravek je vhodný pro:
Většinu okrasných jehličnanů, např. rod Thuja, Taxus (tis), Juniperus (jalovec), Cupressus (cypřiš), Araucaria, Ginkgo, Sequoia aj.

Výhody použití:
- Zlepšení výživy, růstu a zdravotního stavu rostlin
- Výrazně snížená potřeba zálivky a hnojení
- Zvýšení odolnosti rostlin vůči stresu (sucho, přesazení aj.)

Jak funguje?
Mykorhiza je symbiotický, oboustranně prospěšný vztah mezi rostlinami a půdními mykorhizními houbami. Po kontaktu s kořeny rostlin tyto půdní houby vytvoří v průběhu několika týdnů rozsáhlou síť podhoubí, která zvýší příjem vody a živin a tím zlepší celkový růst a zdravotní stav rostlin. Mykorhizní houby žijí v půdě a v kořenech rostlin po celou dobu života rostliny.

Dávkovaní a aplikace:
SUCHÁ APLIKACE (A) - aplikuje se pomocí přiložené odměrky (15 g)
Při použití v bonsajových miskách je dávka 1 odměrka na každý 1 litr objemu misky. Přípravkem není možné rostlinu předávkovat. APLIKACE NAMÁČENÍM (B) - Smíchejte přípravek s pětinásobným množstvím vody, např. 5L vody na 1L

(750 g) přípravku. Po důkladném promíchání vznikne kašovitá směs, do které se namáčí kořeny tak, aby směs pokryla celý povrch kořenového systému (obr. B2). Rostliny vysazujte ihned po namočení (obr. B3). Spotřebujte namáčecí směs v den přípravy.

Nevhodný pro: Orchideje, jehličnany, např. borovici, smrk, jedli aj. a některé listnaté dřeviny (buk, dub, bříza aj.) použijte přípravek ECTOVIT®. Pro vřesovcovité rostliny (vřesy, azalky, borůvky, rododendrony aj.) použijte přípravek RHODOVIT®.

Úplný seznam vhodných druhů rostlin najdete na www.symbiom.com

Doplňující informace:
Pro správné fungování přípravku je nezbytné, aby došlo k jeho přímému kontaktu s kořeny bonsají. Vyvarujte se použití systemických fungicidů v průběhu prvních tří týdnů po aplikaci. Účinky přípravku SYMBIVIT® mohou být sníženy nadměrným používáním chemických hnojiv. Přípravek lze pro optimální výsledek kombinovat s přírodním hnojivem CONAVIT®. Přípravek skladujte na chladném a suchém místě. Přípravek je použitelný 2 roky od data výroby při správném uskladnění. Namáčecí směs musí být použita v den přípravy. Přípravek obsahuje přirozeně se vyskytující houby a není toxický ani jinak škodlivý pro životní prostředí. Neobsahuje geneticky upravené organismy a nezanechává toxické zbytky v půdě. V případě zasažení očí vypláchněte proudem čisté vody. Při přetrvávajícím podráždění vyhledejte lékařskou pomoc. Není určeno ke konzumaci.

Složení:
Přírodní jílové nosiče, reprodukční částice 6 druhů mykorhizních hub ve formě spor a částí kolonizovaných kořenů rostlin, bioaditiva podporující vývoj mykorhizní symbiózy (přírodní humáty, výtažky z mořských řas, mleté horniny) a práškový, biologicky rozložitelný polyakrylamidový gel.