Substráty pro pěstování bonsají

Představujeme Vám zcela nový substrát pro pěstování bonsají -  TERRAMOL.

Terramol je přírodní substrát na bázi diatomitu, je granulovaný a přepálený.
Terramol  používají pěstitelé bonsají už i v jiných evropských státech (Dánsko, Itálie, Anglie, Španělsko, Polsko, aj.)

Terramol svým vzhledem a svými vlastnostmi velmi blízký akadamě. Dá se používat stejně jako akadama, jako samostatný substrát, nebo v různých poměrech míchat se zeminou, štěrkem, pemzou, pískem aj. Terramol je tvrdší jako akadama nedá se "rozdrtit mezi prsty". Terramol je vyvinut pro podmínky našeho klimatu – nerozpadá se jako nekvalitní Akadama po několika letech pěstování. Neobsahuje téměř žádný prach (pouze 1% z celkového objemu tvoří částice o průměru menším než 1 mm), není jej proto potřeba přesívat.

EKOGRIT
Přírodní, ekologický pórovitý materiál frakce 2-8mm.
Ekogrit má své využití v míchání substrátu pro Vaše bonsaje. Díky ekogritu v těchto směsích dochází k lepšímu okysličování kořínků Vašich bonsají. Do substrátu se míchá s terramolem, akadamou, rašelinou, antukou aj. v různých poměrech, podle druhu přesazované bonsaje.

AKADAMA
Akadama je velmi oblíbený substrát vyráběný v Japonsku. Pro své výborné pěstební vlastnosti se hojně používá i v Evropě. Akadama je pálený jíl ve formě granulí různé zrnitosti. Používá se jako samostatný substrát při pěstování bonsají, nebo se míchá v různých poměrech s jinými substráty.

SANZA
Sanza je Korejský granulovaný substrát. Sanza je vhodná pro pěstování všech druhů bonsají.

Upozornění:

Při odběru více jak 10 kg terramolu, nebo jiného substrátu bude poštovné účtováno individuálně po domluvě se zákazníkem.