Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Sleva 5 % pro registrované

citrus (Kinzu) 791-M

citrus - dekorativní bonsaj, pronikavě vonící květy a nádherné plody....Původ:Domovinou je tropická a subtropická jihovýchodní Asie.Výskyt ve volné přírodě:Citrus (mandarinka, limetka, pomeranč, citron atd.) ve volné přírodě s vhodným klimatickým podnebím a podmínkami roste jako stálezelený keř, nebo středně velký strom.výška: 40 cm / šířka: 32 cm
Vyprodáno
Vyberte si prosím podobné zboží ze stejné kategorie: TOP bonsaje
Zboží na obrázku je originál, nepoužíváme ilustrační fota

Popis:

Citrus je, stále zelný keř, nebo strom s jednoduchými trny, některé druhy bez trnů. Listy jsou hladké, jednoduché s pilovitým, nebo hladkým okrajem. Květy citrusu mají příjemnou a silnou vůni. Květů se dočkáme hlavně na jednoletém dřevě.
Podle druhu citrusu se můžeme z květů těšit buď jednou do roka, nebo s přestávkami i více krát do roka. Většina citrusů je samosprašná. Po odkvětu vytvářejí plody s tuhou kůrou a měkkou šťavnatou dužinou.

Citrus patří mezi velmi oblíbené pokojové bonsaje, kde kvete i plodí a plody jsou srovnatelné s citrusy dováženými. Při pěstování jako pokojová bonsaj je potřeba dbát na vhodný substrát namíchaný z kompostu, písku (hrubší) a rašeliny, nebo speciální směsi moderních bonsajových substrátů- akadama, sanza, fujizuna, kiryuzuna aj.  Lze je běžně sehnat ve specializovaných prodejnách, stejně jako speciální hnojiva.
Při pěstování citrusu musíme být velmi opatrní na přelití, hlavně v období přezimování stejně jako na světlo a teplo. Většina citrusů má ráda pravidelné rosení. Při přelití by mohlo docházet k zahnívání kořenů, opadávání listů a celkové chřadnutí.  Teplota v období vegetace je ideální mezi 22-28 stupňů. Během letních měsíců můžeme citrusy letnit na místě chráněné před větrem. V zimním období je méně světla proto je potřeba ubrat tepla i zálivky. Vhodné je zimování v chladném, světlém prostředí s minimem zálivky a hnojení. Zálivku provádíme až listy začnou vadnout abychom o citrus přes zimu nepřišli.

U citrusů se můžeme nejčastěji jako škůdci setkat se savým hmyzem puklicemi, červci a sviluškami.výška: 40 cm / šířka: 32 cm