Přípravky na chemickou ochranu - chemická ochrana bonsají


V této kategorii vám nabízíme chemické prostředky na ochranu vašich bonsají před různými škůdci a chorobami jako jsou mšice, korovnice, molice, třásenky, puklice aj. Dále proti houbovým chorobám (plísně, padlí, aj.)

Bonsaje je nutno čas od času pozorně prohlédnout. Na "napadených" bonsajích jsou na první pohled vidět zřetelné změny (žloutnou a kroutí se listy, jehličí, zejména mladé výhonky a opadávají).
V takových případech je potřeba včas aplikovat ochranný postřik, v opačném případě může hrozit až úhyn bonsaje.
To, že je vaše bonsaj napadena mšicemi poznáte také nápadně velkým "pohybem" mravenců v blízkosti a na vaší bonsaji. Přítomnost mšic poznáte také podle ulepených listů, větví a misek. Je to způsobeno "medovnicí". Tyto sladké šťávy, které mšice vylučují jsou  výbornou ptravou mravenců. Z tohoto důvodu si mravenci mšice "pěstují" a přenáší je z bonsaje na bonsaj.


Proto je nutné provádět preventivní chemickou ochranu . První postřik na v předjaří, na začátku vegetačního období. Další důležitý postřik aplikujeme, než se bonsaje po "letnění" přenášejí do bytů , kanceláří a zim,ních zahrad, nebo zazimovávají.Nabízíme vám celou řadu účinných přípravků v hobby balení proti těmto škůdcům .